Науковці виявили, що на сприйняття часу впливає не внутрішній годинник чи механізми, а винятково пережитий досвід, при цьому інтенсивна активність прискорює відчуття перебігу часу.
Дослідники з Університету Невади дійшли висновку, що мозок оцінює не абсолютний час, а кількість подій, що відбуваються, визначаючи швидкість перебігу часу за ними. Цей висновок підтверджено аналізом активності передньої поясної звивини мозку, яка відіграє важливу роль у моніторингу дій та переживань. Гризуни, які виконували одну й ту саму дію близько 200 разів, показали, що особистий досвід, а не тривалість виконання завдання, впливає на активність нейронів.
За словами співавтора дослідження Джеймса Хаймана, мозок рахує кількість дій та подій, використовуючи їх як маркери для відліку часу. На клітинному рівні це відбувається завдяки тому, що різні групи клітин працюють разом, передаючи “естафетну паличку” наступній групі під час виконання завдання, фіксуючи фрагменти дій.
На основі цих відкриттів вчені розробили кілька рекомендацій. Щоб краще запам’ятати інформацію, варто сповільнюватись і робити регулярні перерви під час навчання. Для подолання нудьги чи швидшого забування неприємних переживань рекомендується займатися різними завданнями, адже інтенсивна активність (розумова чи фізична) прискорює відчуття перебігу часу.
Інформація з cikavosti.com