Спочатку було Слово? Ні. Спочатку була МЕТАМОВА!
І хто ж може засумніватися у біблійних істинах?
Всесвітньовідомий вчений, академік НАН України, доктор біологічних наук, член Європейської академії Олег Кришталь запевняє: «Рудименти метамови були з нами, коли ми почали малювати мамонтів на стінах печер». І ось тепер, «розглядаючи картини», ми – разом, «співпереживаючи перебіг полювання».
А хіба не так?
«… у чому різниця між твором мистецтва та його описом? Цю різницю становить послання метамовою… Говорячи «практично», ми увесь час спілкуємося обома мовами, але одна з них… – підсвідома».
8 листопада 2023 р. у затишному залі бібліотеки ім. В. Винниченка ЦБС Шевченківського району м. Києва відбулася творча зустріч читачів і шанувальників з Олегом Кришталем. Один із найвідоміших нейрофізіологів світу успішно поєднує наукову дільність із літературною. З-під його пера вийшли друком романи «До співу пташок» та «Гомункулус».
До речі, книги перекладені багатьма мовами, доступні для безкоштовного прослуховування в DAISY форматі для незрячих.
Роман-есе «До співу пташок», розповідає автор, написаний метамовою у стані прозріння. Писав рано-вранці по 15- 20 хвилин, коли приходило осяяння. Ранішнє прозріння – надзвичайно приємний стан. Почалося раптово. Перше речення. «Мотивація – рабиня світлячка емоцій». І далі зупинитися було неможливо. Була приємна залежність від очікування Музи.
Так, це не той роман, що приносить божевільну славу. Його не хвалять, його просто читають. Він для вибраних, тих, хто шукає, прагне, думає і врешті, гортаючи сторінки книги, потрапить на одну хвилю з автором, а відтак відкриє СЕБЕ для СЕБЕ. І не зможе залишитися таким, як є. До речі, книга «До співу пташок» має підназву – «Приватна подорож до себе». Тож, якщо потрапить до ваших рук, може стати настільною.
Читайте, насолоджуйтеся, розкривайте прекрасний світ у самому собі.